ČOSIV VĚSTNÍK č.9 – NOVÉ MATERIÁLY

Pár novinek za ČOSIV:

1) Jistě jste již zaregistrovali, že speciální školy a třídy zůstávají zavřené do konce školního roku. Rychle jsme o tom informovali včera na našem Facebooku – zde. Po našem upozornění již v této věci apelovala na MŠMT paní poslankyně Olga Richterová. Více k materiálu MŠMT najdete zde

2) Materiály: Podpora žáků při návratu do školy, Úzkost COVID-19

3) Pozvánka na kulaté stoly

4) Vzniká krizový plán pro školy po znovuotevřeníKrizový plán, Materiál konzultovaly mj. i Klára Laurenčíková a Lenka Hečková. Pokud byste se chtěli za Vaši organizaci k materiálu připojit a podpořit ho, prosím, napište rovnou Kláře – klara.laurencikova@cosiv.cz. Děkujeme!

5) Na web jsme nahráli překlad zajímavého článku PBIS (Positive Behavior Interventions Support) k návratu do škol. Je v příloze či ke stažení zde

6) Máme radost, že máme novou posilu v týmuAnnu Kubíčkovou. Anna vystudovala speciální pedagogiku, nyní pokračuje ve studiu doktorského programu, kde realizuje projekt s názvem Speciálně pedagogická intervence v komplexní péči o duševní zdraví dětí. V roce 2019 absolvovala stáž v Illinois, kde se zúčastnila školení a konferencí týkajících se implementace systému PBIS. Letos absolvovala stáž ve Vancouveru, kde navázala spolupráci s odborníky implementujícími PBIS na místních školách. Těší nás, že se Anna v ČOSIV stala členkou expertního týmu a koordinátorkou našeho nového projektu Škola pomáhá ohroženým dětem.

7) Na web jsme umístili také nové infografiky ke zvládání úzkosti a podpoře dětí off-line.

8) Lenka Hečková nás reprezentovala na 1. česko-slovenské debatě SKAV – záznam zde. Na debatě 28. 5. nás bude zastupovat Klára Laurenčíková. V příloze je uveden program debat.

9) Ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR jsme realizovali dva webináře k poskytování podpůrných opatření, záznamy jsou zde a zde

10) Centrum LOCIKA vydalo krásný materiál k autoregulaci – ke stažení zde.

11) Moc děkuji Vám všem, kdo jste již zaplatili členský poplatek na rok 2020 – ostatní prosím, aby tak učinili co nejdříve – děkuji! Č.ú. 249121131/0300. Prosím pošlete buď 500Kč (fyzická osoba) či 1000Kč (právnická osoba) a do zprávy pro příjemce napište Vaše jméno.

Těšíme se na Vás!
 Za tým ČOSIV,